Opis programu

Microsoft Azure Dev Tools for Teaching (dawne Imagine, MSDNaa oraz DreamSpark) – program firmy Microsoft skierowany do studentów i pracowników naukowych. Uczestnicy mogą pozyskać darmowe kopie pewnej części oprogramowania firmy Microsoft (systemów operacyjnych, oprogramowanie serwerów, kompilatory języków programowania i wiele innych komponentów czy programów Microsoft'u; UWAGA! brak pakietu MS Office) pod warunkiem, że będą korzystać z otrzymanego oprogramowania jedynie w celach edukacyjnych. 
Nie wolno go używać do budowania infrastruktury uczelni (np. nie wolno go używać w administracji lub jako serwera wydziałowego). Studenci oraz nauczyciele Wydziału mogą pobierać oraz instalować oprogramowanie na swoich komputerach osobistych.

Przystąpić do programu mogą jedynie studenci i pracownicy wydziałów uczelni zarejestrowanych w programie.

W gestii użytkownika jest zarchiwizowanie klucza produktu jak i pliku instalacyjnego.

Informacje z maila od Microsoft odnośnie przejścia na Azure Dev Tools for Teaching:

Twoja subskrypcja programu Imagine została automatycznie zmieniona w subskrypcję programu Azure Dev Tools for Teaching. Jedyną zmianą w Twojej subskrypcji jest jej nazwa oraz miejsce, w którym uczniowie i wykładowcy będą uzyskiwać dostęp do usług subskrypcji.

Używaj adresu https://aka.ms/devtoolsforteaching.
W przeciwnym razie w Twoim bieżącym sklepie WebStore programu Imagine będzie wyświetlany link przekierowania umożliwiający przejście do nowego centrum pobierania oprogramowania.

W programie Azure Dev Tools for Teaching nadal będziesz mieć dostęp do tych samych narzędzi, które były dostępne w ramach programu Imagine. Ponadto zyskasz następujące możliwości:

 • Dostęp do oprogramowania i zarządzanie nim za pośrednictwem centralnej lokalizacji online, która eliminuje konieczność utrzymywania sklepu WebStore lub witryny wewnętrznej.
 • Zapewnij swoim użytkownikom z sektora akademickiego dostęp do oprogramowania i platformy Azure w chmurze za pośrednictwem jednego portalu online. Zweryfikowani studenci mogą również uzyskać bezpłatny dostęp do platformy Azure bez karty kredytowej oraz środki w wysokości 100 USD.
 • Zapewnij swoim użytkownikom z sektora akademickiego kompleksowy dostęp do dodatkowych materiałów szkoleniowych za pomocą środowiska Microsoft Learn.

W przypadku problemów z logowaniem do portalu należy postępować wg poniższych wskazówek.

For accessing the Education Hub please use one of the following options:

1)      Use the hyperlink: aka.ms/devtoolsforteaching and click the BLUE Sign-In button.

2)      Through https://azureforeducation.microsoft.com/en-us/support/faq clicking on “Education Hub” listed under the “How do I download software?”.

       Please remember to use Edge or Internet Explorer browsers in InPrivate mode (Shift+Ctrl+P)

Na koncie powinno być 68 pozycji oprogramowania.

Linki:

1. Więcej informacji o Microsoft Azure Dev Tolls for Teaching

2. Lista oprogramowania: https://azureforeducation.microsoft.com/en-us/Institutions/Enroll

Microsoft Azure Dev Tools for Teaching Subscription Agreement


Strona logowania dla zarejestrowanych użytkowników:
https://aka.ms/devtoolsforteaching


Kontakt z Administratorem AMS Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt z supportem Microsoft: https://azureforeducation.microsoft.com/institutions/Contact

Często zadawane pytania Azure Dev Tools for Teaching: https://azureforeducation.microsoft.com/pl-pl/Support/FAQ

 
 
Dnia 14.02.2019 subskrypcja programu Imagine Premium została zmieniona przez firmę Microsoft  w subskrypcję programu Azure Dev Tools for Teaching. 
 
W związku z powyższym mogą wystąpić czasowe problemy z dostępem do nowego centrum pobierania oprogramowania (zmiana sposobu uwierzytelniania użytkowników wprowadzona przez Microsoft) jak i dostępnym na koncie użytkownika oprogramowaniem.
 Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

 • Na ilu komputerach mogę zainstalować oprogramowanie uzyskane z programu Microsoft Imagine?
  Każdy z programów dostępnych w ramach Microsoft Imagine użytkownik ma prawo zainstalować na jednym komputerze.
 • Procedura rejestracji

  Wszyscy studenci AMS mają automatycznie tworzone konta w systemie Microsoft Azure Dev Tools for Teaching (dawne Imagine, DreamSpark i MSDNaa) w momencie rozpoczęcia nauki. Konta studenckie tworzone są w drugiej połowie października każdego roku.
  Link aktywacyjny przysyłany jest w momencie rozpoczęcia nauki na podstawowe konto studenta utworzone na platformie Office 365, tj.

  <nr_albumu>@s.am.szczecin.pl

  Konta Microsoft Azure Dev Tools for Teaching (dawne Imagine, DreamSpark i 
  MSDNaa) tworzone są na okres roku akademickiego i przedłużane jedynie studentom kontynuującym naukę w Akademii Morskiej w Szczecinie.

  Azure Dev Tools for Teaching (FAQ): https://azureforeducation.microsoft.com/en-us/institutions/faq