Opis programu

Microsoft Imagine (dawne MSDNaa oraz DreamSpark) – program firmy Microsoft skierowany do studentów i pracowników naukowych. Uczestnicy mogą pozyskać darmowe kopie pewnej części oprogramowania firmy Microsoft (systemów operacyjnych, oprogramowanie serwerów, kompilatory języków programowania i wiele innych komponentów czy programów Microsoft'u; UWAGA! brak pakietu MS Office) pod warunkiem, że będą korzystać z otrzymanego oprogramowania jedynie w celach edukacyjnych. 
Nie wolno go używać do budowania infrastruktury uczelni (np. nie wolno go używać w administracji lub jako serwera wydziałowego). Studenci oraz nauczyciele Wydziału mogą pobierać oraz instalować oprogramowanie na swoich komputerach osobistych.

Przystąpić do programu mogą jedynie studenci i pracownicy wydziałów uczelni zarejestrowanych w programie.

Zamówione oprogramowanie na Microsoft Imagine jest widoczne 2 lata od momentu zakupu. W gestii użytkownika jest zarchiwizowanie klucza produktu jak i pliku instalacyjnego.


Linki:

1. Więcej informacji o Microsoft Imagine

2. Lista oprogramowania dostępnego w ramach programu.
 

Microsoft Imagine Premium Subscription Agreement

Strona logowania dla zarejestrowanych użytkowników: http://imagine.am.szczecin.pl

Kontakt z Administratorem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

 • Na ilu komputerach mogę zainstalować oprogramowanie uzyskane z programu Microsoft Imagine?
  Każdy z programów dostępnych w ramach Microsoft Imagine użytkownik ma prawo zainstalować na jednym komputerze.
 • Procedura rejestracji

  Wszyscy studenci AMS mają automatycznie tworzone konta w systemie Microsoft Imagine (dawne DreamSpark i MSDNaa) w momencie rozpoczęcia nauki. Konta studenckie tworzone są w drugiej połowie października każdego roku.
  Link aktywacyjny przysyłany jest w momencie rozpoczęcia nauki na podstawowe konto studenta utworzone na platformie Office 365, tj.

  <nr_albumu>@s.am.szczecin.pl

  Konta Microsoft Imagine (dawne DreamSpark i 
  MSDNaa) tworzone są na okres roku akademickiego i przedłużane jedynie studentom kontynuującym naukę w Akademii Morskiej w Szczecinie.